Metehan Gözütok

1986 Ankara doğumlu olup 1999 yılında İzmir folklor araştırma kulubünde profosyonel dans hayatına başladı.

2002 yılında Antalya da Ottoman Night (Osmanlı Gecesi) adı altında Osmanlı kültürünü dans ile anlatan 2 saatlik proje hazırladı.2007 yılına kadar yaklaşık 2.000.000 turiste bu gösteriyi sundu. Bu projesiyle Kültür veTurizm Bakanlığından Teşekkür belgesi aldı.

2007 yılında” Anadolu Ateşi” dans topluluğunun açtığı 3 kademeli sınavı geçerek topluluğa girmeye hak kazandı.  Bu topluluk ile 39 farklı ülkede yüzlerce gösteride yer aldı.Ayrıca” Erzurum Kış Olimpiyatları” Açılış ve kapanış gösterilerinde ve “Trabzon Yaz Olimpiyatları” gösterilerinde yardımcıkoreograf olarak görev aldı. 

2011 yılında T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilen Dans Antrenörlüğü Belgesi aldı.

2011 yılında Uluslararası Profosyonel Dans Federasyonu (WDC) üyeliğine hak kazandı.

2011 yılında Çanakkalede  ‘Fetheden Adımlar’ adında  bir müzikal yazdı , yönetti ve sahneledi . Bu proje ile birçok başarılı gösteri yaptı ve ulusal basında  çokça yer aldı. Dönemin Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna  bu başarılı projeden ötürü kendisine teşekkür plaketi verdi 

2012-2014 yılları arasında  Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde dans eğitmi verdi.

2012-2015 yılları arasında  DNA Sanat Akademisi’nde  sanat yönetmenliği ve koreograflık yaptı.

2015-2019  yılları arasında farklı dans kültürlerini sentezleyerek deneysel  dans çalışmaları yaptı ve bu çalışmalara klipler çekti . 

2019 yılında türk müziği ve dansını , İspanyol müziği ve dansını dünyada ilk kez sentezleyerek ‘ İmparators’ adında bir gurup kurdu. Bu proje ulusal tv ve gazete haberlerinde çokça yer aldı . Kanada , Fransa ve İspanya başta olmak üzere bir  çok ülkeden gösteri  daveti aldı . pandemi sebebiyle proje iptal oldu .

2020 yılı ocak ayında  Rusya’nın Moskova şehrinde düzenlenen uluslararası dans yarışmasında jürilik daveti aldı ve bu süre içerisinde yarışmaya katılan dans guruplarına türk halkdansları workshop u verdi .

 

Aldığı  Eğitimler

  • Bale
  • Halk Oyunları ( 7 bölge )
  • Latin Dansları (Vals-Tango-Salsa-Bachata)
  • İrlanda Tap Dansı
  • Ritim Eğitimi
  • Semazen
  • Semah
TOP