Flamenko Dans Eğitimi

DERS BAŞLANGICI 27 Mayıs Pazartesi Saat 20:00

İzmir’de flamenko kültürünü paylaşabileceğiniz tek yer olan İzmir Flamenko Dans ve Müzik Atölyesi  sizleri flamenko ile tanıştırmaya hazırlanıyor.

Yaş, cinsiyet, dans geçmişi, boy, kilo gibi unsurların önemli olmadığı, bireysel olarak öğrenilen ve performe edilen bu dersimize ve sadece dansın değil tüm flamenko kültürünün paylaşıldığı ailemize sizleri de davet ediyoruz.

Eğitimler öğrencilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış yoğun teknik çalışmalar, detaylı hareket anlatımları, flamenko ve formları hakkında temel bilgiler, flamenko yaparken özellikle kullandığımız kas gruplarının geliştirilmesine yönelik egzersizler, koreografi çalışmaları ve flamenko dansının cante ve gitar ile bağının anlatıldığı örnekleri içerecektir.

Eğitmenlerimiz Rasime Öktem ve Gülsine Öktem eşliğinde flamenko dansının temelleriyle başlayacak olan eğitimimiz koreografi çalışması ile devam edecek ve koreografiler tamamlanacaktır. Dansçılarımız bu koreografileri, grubumuzla yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz çok sayıdaki flamenko gösterisinde sahneleme fırsatı bulacaktır.

EĞİTİM İÇERİĞİ:

 • Temel duruş, beden, el, kol, ayak vuruşu ve dönüş teknikleri
 • Vücut koordinasyonu çalışması
 • Palmas (alkış) çalışması
 • Compas (ritim) çalışması
 • Flamenko formları çalışması
 • Doğaçlama çalışması
 • Jest ve mimik çalışması

Detaylı bilgi için bize 0533 254 1459 nolu telden whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

Eğitmenlerimiz hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

MERAK ETTİKLERİNİZ

Koreografi ve teknik çalışmadan oluşan, haftada 1 gün, 1 saat uzunluğundaki 4 haftalık Flamenko Dans Eğitimi ücreti 1750 Liradır.

Bu derslerin yanında ortaklaşa belirlediğimiz zamanlarda üst beden tekniği ve ayak tekniğini içeren pratik dersleri düzenlenmektedir. Pratik dersleri öğrencilerimiz için ücretsizdir.

Ödemeler ders başında ve 4 haftalık olarak yapılmaktadır. Ödemelerin tam zamanında yapılması gerekmektedir. Derslere katılım durumu öğrencilerin sorumluluğundadır.

Kontenjanı sınırlı sayıda olan sınıflara ve tüm sınıflara öğrenciler ön kayıt yaptırarak katılabilmektedir.

Eğer öğrenci ön kayıt yaptıktan sonra ilk derse katılamaz veya eğitime devam edemez ise atölyemize devam durumunu bildirdiği tarih göz önüne alınarak aşağıda yer alan tek ders ücreti üzerinden hesaplama yapılır ve kalan tutar tarafına iade edilir.

Öğrenci kontenjan sınırı bulunmayan eğitimlere deneme amaçlı yalnızca 1 ders katılmak isterse ödeyeceği ücret 950 Liradır. Eğer karar verip aylık olarak devam etmek isterse bu tutar aylık bedelden düşülecektir. Kontenjanı sınırlı yeni açılan sınıflar tek ders ücreti ile katılmaya müsait değildir. Sınıfların kontenjan durumu için atölyemiz ile görüşebilirsiniz.

Eğer öğrenci mevcut derslerine ek olarak başka bir flamenko sınıfına daha katılmak isterse ikinci katılacağı eğitimin ücreti %50 indirimli olacaktır.

ÖZEL DERS ücreti ise Flamenko Eğitimlerinde 1 kişi için 1 saat eğitim 1250 TL tutarındadır. Kişi sayısının artması veya özel dersin düzenli olması durumunda fiyat yeniden hesaplanacaktır.

Flamenko yapabilmek için daha önce dans etmiş olmanız gerekmiyor, eğer belirli bir dans geçmişiniz var ise elbette flamenko için daha avantajlı olacaksınız. Flamenko eğitimlerine katılanlar aynı zamanda temel dans eğitimi de alabiliyorlar. Dans için gerekli alt yapıya yine atölyemiz ile sahip olabilirsiniz.

Asla asla ve asla geç kalmadınız, flamenko yapmak için yaş asla bir koşul değildir. Hatta flamenkoda dansın ruhunu verebilme konusunda uzun bir hayat ve çok şey yaşamış olmak daha makbuldur.

Flamenko bireysel olarak yapılan bir danstır, bu nedenle eşe ihtiyacınız yoktur.

Öncelikle öğrencilerimiz için verdiğimiz emek ve atölyemizde verilen eğitimlerin kalitesi asla indirim konusu değildir. Bunun yanında atölyemizde tüm öğrenciler için geçerli tek fiyat uygulaması mevcuttur.

Flamenko eğitiminin sonu yok. Eğitime başladığınız ilk sınıfla teknik çalışmalar sonrası bir koreografi oluşturuyoruz ve bu koreografi ile gösteride yer alıyorsunuz. Bu süreç katılımcıların performansına ve koreografinin uzunluğuna göre değişmekle beraber minimum 6-7 ay kadar sürüyor. Gösteri sonrası yeni bir sınıf oluşturarak yeni bir sürece başlıyoruz ve bu şekilde sonsuza kadar devam ediyor :) her çalışma sonrası daha iyi bir dansçı oluyorsunuz.

Atölyemiz tüm yıl boyunca çalışmalara devam etmektedir. Ancak dileyen öğrenciler yazın ara verip yeni sezonda eğitimlerine (eğer kendi grupları yazın ara vermediyse) kendilerine uygun başka bir grupla devam edebilirler.

Flamenkoda cinsiyet ayrımı yoktur ve bireysel olarak yapılır. Hareketler aynı olup ifade ediş biçimi değişiklik göstermektedir. Aslında erkeğe en yakışan danstır flamenko.

Öncelikle kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler giymelisiniz,
FLAMENKO DANS EĞİTİMİNDE rahat ve biraz da İspanyol çizgilerini taşıyan kıyafetler seçilebilir.

Flamenko dansında gerekli olan ayakkabıyı tüm Türkiye'ye ustamız Hayrullah Usta kendi elleriyle yapmaktadır. Ayakkabı modellerine kendisinin Facebook ve İnstagram hesabı olan "Flamenko Ayakkabı" profilinden ulaşabilirsiniz. Direk bu profilden iletişim kurduğunuzda size tüm gerekenleri bildirecektir. Ayakkabılar kişiye özel olarak üretildiğinden renk ve modele kendiniz karar verebilirsiniz. Ayakkabılar gelene kadar kalın topuklu rahat bir ayakkabı (erkekler için kösele) tercih edilmelidir.

Öncelikle flamenko dansında ilerleyebilmek için gerekli olan en önemli şey düzenli olarak eğitimlere katılmaktır ve derslere katılım öğrencilerin sorumluluğundadır. Ancak atölyemiz zorunlu sebeplerle derse katılamadığınız durumlarda eğer müsait ise yine kendi seviyenizdeki başka bir derse katılarak o dersi telafi etme imkanı tanımaktadır. Özellikle hafta sonu gerçekleştirilen pratik derslerine katılmak ilerlemenize çok yardımcı olacaktır.

Eğer kontenjan sınırı bulunmayan mevcut eğitimlere deneme amacıyla yalnızca 1 ders katılmak isterseniz ödeyeceğiniz ücret 950 Liradır. Eğer karar verip aylık olarak devam etmeye karar verirseniz bu tutar aylık bedelden düşülecektir.

 Kontenjanı sınırlı yeni açılan sınıflar tek ders ücreti ile katılmaya müsait değildir. Sınıfların kontenjan durumu için atölyemiz ile görüşebilirsiniz.

Yeni açılan derslerimizin ilk ayı öğrenci sayılarımız değişiklik göstermektedir. Eğer çok geç kalmadıysanız mevcut derslere katılabilirsiniz, detay için atölyemiz ile görüşebilirsiniz. Bunun yanında yeni açılacak sınıflar için bekleyebilir veya ek dersler alarak mevcut derslere katılabilmek için gerekili alt yapıyı edinebilirsiniz.

Evet, hatta tek değil bir çok gösteri. İzmir Flamenko Dans ve Müzik Atölyesi aynı zamanda Türkiye'nin sayılı flamenko orkestralarından biri olan FLAMENCO ESMIRNA'nın da kurucusudur. Bu nedenle yıl içerisinde bir çok gösteri yapılmaktadır.

Atölyemizdeki eğitimler sonrası gerçekleştirdiğimiz gösterilere katılmak asla bir zorunluluk değildir. Öğrencimizin kendi seçimidir. Ayrıca eğitmenlerimiz öğrencilerini sahnede rahat olacakları ana kadar hazırlamakta olup eğitim sonunda öğrencilerimiz verdikleri emekleri seyirci ile paylaşmaktan kendileri mutluluk duymaktadır.

Gösteri tarihleri belli olduktan sonra belirlediğimiz kostümler belirlediğimiz fiyatlar çerçevesinde atölyemiz tasarımcıları tarafından hazırlanmaktadır.

Gösterilerde dans eden ve emek veren öğrencilerimiz elbette bilet satın almayacaktır. Gerçekleştirdiğimiz gösterilere katılım çoğunlukla öğrencilerimizin aile ve yakınları tarafından gerçekleştirilmektedir, bu nedenle gösterilere katılım onlar için ücretlidir. Bilinmesi gerekir ki; gösteriler hem öğrencilerimizin unutamayacağı anlar yaşamasına ve yaşatmasına hem de atölyemizin daha güzel gösteriler yapması için enerji toplamasına vesile olmaktadır.

FLAMENKO DANS EĞİTİMİ İLE

 • eş ihtiyacı olmadan kendi başınıza dans edebileceksiniz
 • önce vücudunuzla barışacak sonra onu yönledirmeye başlayacaksınız
 • kilo, yaş, boy, pos gibi özelliklerin bu dansta daha makbul olduğunu göreceksiniz
 • ayaklarınızı yere vura vura tüm stresinizi atacak, yere daha sağlam basacaksınız
 • duruşunuz değişecek ve kendinize olan güveniniz artmaya başlayacak
 • “hayır!” demeyi öğreneceksiniz
 • zihniniz kuvvetlenecek ve analiz etme yeteneginiz gelişecek
 • ilerki yıllarda yaşanabilecek zihinsel yıpranmalara karşı bağışıklık kazanacaksınız
 • gerçekleştirdiğimiz gösterilerde sahne heyecanını bizimle tadacaksınız
TOP