Temel Dans Eğitimi

Dans ile ilgili kafanızdaki tüm sınırları tek tek kaldırmaya başlayacağınız bir çalışma ile karşınızdayız. 

11 Ekim 2023 tarihinde, 20:00 – 21:00 saatleri arasında başlayacak olan, eğitmenimiz Nur Niyaz Bildik eşliğinde “Bedenini keşfet!” mottosuyla düzenlediğimiz temel dans eğitimine davetlisiniz.

Eğitimler her hafta aynı gün ve saatte gerçekleştirilecektir.

Temel dans eğitimine katılmak için dans geçmişinizin olmasına gerek yok. Temel duruş ve postür ile ilgili tüm sorunlarınız için de bu eğitimlere katılabilirsiniz.

Dansçılar ise bilmelidir ki iyi bir dansçı olmak için öncelikle iyi bir postüre, sağlam bir omurgaya ve bedensel farkındalığa sahip olmak gerekir. Doğru bir duruş ise danstan önce tüm hayatınızı fiziksel olarak rahat geçirmeniz için önemlidir.

EĞİTİM İÇERİĞİ;

 • Temel bale teknikleri
 • Dönüş teknikleri
 • Koordinasyon çalışmaları (vücut uzuvlarının aynı anda farklı hareketleri düzen içinde yapabilmesi)
 • Kondisyon ve güç egzersizleri (vücudun hareket kapasitesinin arttırılması)
 • Modern Dans Teknikleri
 • Postür  çalışması (iskelet sistemimizin doğru duruş şekli ve buna göre vücut kısımlarının diziliş ve düzeni olan postür öncelikle sağlık için çok önemlidir)
 • Strech (esneme) çalışması
 • Yoga ve nefes
 • Hareket farkındalığı çalışmaları
 • Merkez bölgeyi kuvvetlendirme egzersizleri ve beden farkındalığı çalışması ve bu çalışmaya destek amaçlı denge çalışması.

Detaylı bilgi için bize 0533 254 1459 nolu telden whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

Eğitmenimiz Nur Niyaz Bildik hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

MERAK ETTİKLERİNİZ

Temel dans eğitimi alabilmek için daha önce dans etmiş olmanız gerekmiyor, eğer belirli bir dans geçmişiniz var ise elbette daha avantajlı olacaksınız. 

Dans etmek için yaş asla bir koşul değildir. Eğitimimiz özellikle bedenin doğru kullanımına yönelik olduğundan her yaştan yetişkin katılımcıya açıktır.

Koreografi ve teknik çalışmadan oluşan, haftada 1 gün, 1 saat uzunluğundaki 4 haftalık Temel Dans Eğitimi 1250 TL + KDV tutarındadır.

Ödemeler ders başında ve 4 haftalık olarak yapılmaktadır. Ödemelerin tam zamanında yapılması gerekmektedir. Derslere katılmama durumu öğrencilerin sorumluluğundadır.

Öğrenci gerçekleştirilen eğitimlere yalnızca 1 ders katılmak isterse ödeyeceği ücret 850 TL + KDV tutarındadır. Eğer karar verip aylık olarak devam etmek isterse bu tutar aylık bedelden düşülecektir.

ÖZEL DERS ücreti ise 1 kişi için 1 saat eğitim 950 TL + KDV tutarındadır. Kişi sayısının artması veya özel dersin düzenli olması durumunda fiyat yeniden hesaplanacaktır.

Temel dans eğitiminin sonu yok. Eğitime başladığınız ilk sınıfla teknik çalışmalar sonrası bir koreografi oluşturuyoruz ve bu koreografi ile yıl sonu gösteride yer alıyorsunuz. Bu süreç katılımcıların performansına ve koreografinin uzunluğuna göre değişmekle beraber minimum 6-7 ay kadar sürüyor. Gösteri sonrası yeni bir sınıf oluşturarak yeni bir sürece başlıyoruz ve bu şekilde sonsuza kadar devam ediyor :) her çalışma sonrası daha iyi bir dansçı oluyorsunuz.

Atölyemiz tüm yıl boyunca çalışmalara devam etmektedir. Ancak dileyen öğrenciler yazın ara verip yeni sezonda eğitimlerine (eğer kendi grupları yazın ara vermediyse) kendilerine uygun başka bir grupla devam edebilirler.

Öncelikle kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler giymelisiniz.

Öncelikle dansta ilerleyebilmek için gerekli olan en önemli şey düzenli olarak eğitimlere katılmaktır. Ancak zorunlu sebeplerle derse katılamadığınız durumlarda eğer sınıf müsait ise yine kendi seviyenizdeki bir derse katılarak o dersi telafi edebilirsiniz. 

Eğer eğitimlere deneme amacıyla yalnızca 1 ders katılmak isterseniz ödeyeceğiniz ücret 350 TL + KDV tutarındadır. Eğer karar verip aylık olarak devam etmeye karar verirseniz bu tutar aylık bedelden düşülecektir.

Yeni açılan derslerimizin ilk ayı öğrenci sayılarımız değişiklik göstermektedir. Eğer çok geç kalmadıysanız mevcut derslere katılabilirsiniz, detay için atölyemiz ile görüşebilirsiniz. Bunun yanında yeni açılacak sınıflar için bekleyebilir veya ek dersler alarak mevcut derslere katılabilmek için gerekili alt yapıyı edinebilirsiniz.

Evet öğrencilerimiz eğitimlerini tamamlayarak gereken yeterliliğe ulaştığında düzenleyeceğimiz yıl sonu gösterisinde sahne almaktadır.

Atölyemizdeki eğitimler sonrası gerçekleştirdiğimiz gösterilere katılmak asla bir zorunluluk değildir. Öğrencimizin kendi seçimidir. Ayrıca eğitmenlerimiz öğrencilerini sahnede rahat olacakları ana kadar hazırlamakta olup eğitim sonunda öğrencilerimiz verdikleri emekleri seyirci ile paylaşmaktan kendileri mutluluk duymaktadır.

Gösteri tarihleri belli olduktan sonra belirlediğimiz kostümler belirlediğimiz fiyatlar çerçevesinde atölyemiz tasarımcıları tarafından hazırlanmaktadır.

Gösterilerde dans eden ve emek veren öğrencilerimiz elbette bilet satın almayacaktır. Gerçekleştirdiğimiz gösterilere katılım çoğunlukla öğrencilerimizin aile ve yakınları tarafından gerçekleştirilmektedir, bu nedenle gösterilere katılım onlar için ücretlidir. Bilinmesi gerekir ki; gösteriler hem öğrencilerimizin unutamayacağı anlar yaşamasına ve yaşatmasına hem de atölyemizin daha güzel gösteriler yapması için enerji toplamasına vesile olmaktadır.

TEMEL DANS EĞİTİMİ İLE

 • öncelikle hayatınız için gerekli olan temel duruş ve postüre sahip olacak ve
 • bu sayede yanlış duruş kaynaklı fiziksel sorunlardan kurtulacaksınız
 • yoga ve pilates gibi disiplinlerle kazanılan esneklik ve kas yapısına sahip olacaksınız
 • estetik, esnek, doğru ve sağlıklı bir vücut ile hayatınızın geri kalanını garanti altına alacaksınız
TOP