İSTANBUL EĞİTİMLERİ

6 ARALIK CUMA BAŞLIYOR

İzmir Flamenko Dans ve Müzik Atölyesi kurucusu ve eğitmenimiz Rasime Öktem, flamenko yolculuğu boyunca karşılaştığı ve aynı gönülde buluştuğu insanlar vesilesi ile yeniden İstanbul’a konuk oluyor. Daha önce ara ara düzenlenen workshoplar ile İstanbul’daki flamenko severler ile bir araya gelen eğitmenimiz bu kez her hafta gerçekleştirilecek olan düzenli dersler ile karşınızda.

Dersler 6 Aralık 2019 Cuma gününden itibaren her Cuma, İstanbuldaki evimiz Kabile Dans ve Gösteri Sanatları salonunda gerçekleştirilecektir.


İki ayrı seviyede planlanan dersler ve saatleri aşağıdaki gibidir;


ORTA SEVİYE 19:30

İLERİ SEVİYE 20:30

Flamenko severleri Rasime Öktem ile tanışmaya ve flamenko dansını diğer tüm bileşenleri ile öğrenme yolunda başka bir kapıyı aralamaya davet ediyoruz.


Peki ders içeriğimiz nedir?

Öncelikle İstanbul’lu flamenko severler diğer şehirlere göre, workshoplara ve yabancı eğitmenlerle çalışmaya daha fazla alışkın. Ayrıca bu alışkanlık flamenkoyu İspanya’da deneyimleme arayışına da büyük katkı sağlıyor. Hal böyle olunca çoğu dansçı, kısa zamanda yoğun olarak aldıkları eğitimlerin videolarından oluşan büyük bir hazineye sahip oluyor.

Peki ne olacak o hazinelere?

Elbette planladığımız bu düzenli çalışma da fazlaca materyal içerecek ancak hedef yine sandığa kaldırılacak fazla materyal ile katılımcının gönlünü çalmak yerine o hazine sandığının içindekileri yeniden gün yüzüne çıkarmak için gerekli hevesi yeşertmek olacak.

Ayrıca alt üst farketmeden beden kontrolüne büyük önem veriyoruz çünkü şükür anladık ki bedeni düzgün kullanmadıkça yaptığımız hareketler maalesef içimize pek sinmiyor. E İspanya’daki eğitimlerde dahi bu konunun üzerinde durmak için pek vakit olmadığını çoğumuz biliyoruz. Oysa herşey bu bedenden varoluyor!

Yani Flamenko dansından öte hayatımız için gerekli olan bedensel tüyolar, değişen letralar ile koreografinin şekillenişini anlatan örnekler, Flamenko dansında bizi en çok çeken taraf olan ifade ve tutkunun, atarlı giderli, şekilli havalı remateler ile dışa vurumu ve daha fazlası bu bu eğitimde. Ayrıca workshoplardan kalma alışkanlığımız olan cante eğitimleri de (şarkıcı olmak kariyer planınızda yoksa bile) dansımızı geliştirmek için bizle olacak. Adettendir maddeler halinde de yazalım.


FLAMENKO DANS EĞİTİMİ İÇERİĞİ:

  • Temel duruş, beden, el, kol, ayak vuruşu ve dönüş teknikleri
  • Vücut koordinasyonu çalışması
  • Palmas (alkış) çalışması
  • Compas (ritim) çalışması
  • Cante (şarkı) çalışması
  • Flamenko formları çalışması
  • Doğaçlama çalışması
  • Jest ve mimik çalışması
  • Canlı müzik eşlikli dersler
  • Sahne çalışması

Eğitmenimiz Rasime Öktem hakkında daha fazla bilgiye de buradan ulaşabilirsiniz.


KATILIM ÜCRETLERİ

1 SINIF – AYDA 4 SAAT – AYLIK 250 TL
2 SINIF – AYDA 8 SAAT – AYLIK 400 TL
TEK DERSLİK KATILIM (DERS BAŞI) 90 TL

Kontenjan sınırlıdır, yerinizi ayırmak için bize mutlaka ulaşın.


İLETİŞİM

İzmir Flamenko Atölyesi
whatsapp 0533 254 1459 (aramanıza anında cevap veremeyebiliriz)


KABİLE NEREDE?

Evliya Çelebi Mh. Meşrutiyet Cd No:31 D:5 34430 İstanbul, 34430 Beyoğlu
(Hazzopulo pasajının arka girişine komşu o güzelim yeşil kapının ardında)
Haritaya buradan ulaşabilirsiniz.